Warning: putenv() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/133378/virtual/www/wp-content/plugins/googleanalytics/googleanalytics.php on line 41
Diagnostika, instalace a seřízení LPG - CarDiagOva

Diagnostika, instalace a seřízení LPG

GasLogo2

Seřízení LPG a kvalita instalace

LPG se stává čím dál tím oblíbenější a není se čemu divit. Cena LPG je zhruba 30-40% oproti benzínu. Mít auto s pohonem na LPG sebou nese ale několik povinností. Každoroční pravidelná revize těsnosti systému je zajisté jednou z nich. Pak je tady řídící jednotka systému. Ta se neumí přizpůsobit různým změnám v motoru, tak jako motorová řídící jednotka. Doporučuje se tedy aspoň jednou ročně celý systém znovu seřídit. Tím je zajištěn plynulý chod motoru, optimální poměr paliva/vzduchu a taktéž nižší spotřeba, než s „rozhozeným“ nastavením. Bohužel často při instalaci lidé nedbají na seřízení LPG systému, protože „ono to přece jede a nic to nedělá“. No jede, otázkou je jak moc se to libí samotnému motoru a jak se to líbí Vám, když spotřeba může být ještě nižší.

Dalším kritériem, které dle našich zkušeností ovlivňuje životnost komponent LPG systému je samotné provedení instalace. Ne zřídka se setkáváme s přestavbami, které po otevření kapoty nabízejí pohled doslova na blití. Bohužel se estetickou ani funkční stránkou nezabývají úplně všichni. Dle naší filozofie by pod kapotou měl být pořádek. Pokud už kabeláž, či komponenty nejdou úplně schovat, nemusí aspoň pod kapotou být rozházené stylem „kde to zrovna vyšlo“. Dalším neblahým zjištěním vyplývající z přestaveb, které jsme měli možnost servisovat je fakt, že lidé neumí moc pájet. Nebo možná umí, ale nechce se jim, nebo mají jiný důvod kdo ví. Obrovské množství studených spojů dříve, či později jistě způsobí problémy jak s funkčností systému tak i s životností některých komponent.

A co na to my?

Kromě diagnostiky a precizního seřizování se zaobíráme i instalacemi LPG systémů. Klademe důraz hlavně na funkčnost celého systému, ale také nezanedbáváme estetiku celé instalace viz foto níže. Přestavba vozu BMW, na přání zákazníka „aby to nešlo vidět“.

 

Instalace a seřízení LPG
Instalace a seřízení LPG

Pro více informací o přestavbě nás neváhejte kontaktovat.

 

Nejběžnější LPG systémy:
Lovtec – Magic
Easyjet
BRC
Elpigaz
ESGI
KME
Landi Renzo
Lovato
AC Stag

Umíme i méně běžné systémy jako například:
Tartarini
AEG
a další..

 

Ceník:

Instalace – Individuálně
Seřízení – 500,-
Diagnostika – 300,-
Revize – 300,-

Vaše dotazy jsou vítány.
* povinné položky

2 zmínek k “Diagnostika, instalace a seřízení LPG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *